Bijuteri Dükkanı Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Para kazandıran iş fikirleri arasında yer alan bijuteri dükkanı açmanın maliyeti her zaman merak edilen konular arasındadır. Ürün başına kâr edebileceğiniz bu sektörde öyle ki 2 TL’ye satın alınan bir ürün 10 – 12 TL’ye kadar satılabilir. Girişimciler küçük bir işletme ile bijuteri dükkanı açarak aslında ilk adımı atmış olur. Kazançlı bir sektör olsa da bazı girişimcilerin başarılı olamayacağı da unutulmamalıdır. Ancak günümüzde çok cazip olan ve artık online olarak da tercih edilen bijuteri sektörü için az da olsa sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

ADVERTISEMENT

Bijuteri Dükkanı Açmak Ne Kadar Mantıklı?

Öncelikle takı tasarım işlerinin ülkemizde ciddi bir yere sahip olduğunu söylemek mümkündür. En düşük kâr marjı %100 olan bu sektörde bazı yatırımcılar farklı ürünlerin satışını da gerçekleştirmektedir. İşlek bir noktada açacağınız bijuteri dükkanının o halde her zaman mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Yine bu süreçte sadece dükkan üzerinden değil, web sitesi açarak da ürünlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Bijuteri dükkanı açmanın mantıklı olduğu unutulmamalıdır. Ancak ürün farklılığı, lokasyon, dekorasyon ve ürün çeşitliliği gibi kriterlere dikkat ederek güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bijuteri dükkanı açmanın maliyeti bu kriterler eşliğinde biraz fazla olabilir ancak genel olarak çokça tercih edilen bir iş fikri şeklinde adlandırıldığı bilinmelidir.

ADVERTISEMENT

Bijuteri Dükkanı Açmak İsteyenlere Özel Bilgiler

Sıfırdan işletme açmak her zaman mantıklıdır. Çünkü yeni bir işletme, bulunduğunuz bölgede dikkat çekecek ve müşteri kitlenizi artıracaktır. Öte yandan farklı fırsatları da değerlendirerek kârlılık oranınızı kolayca artırabilirsiniz. Bijuteri dükkanı açmanın maliyeti ise bu süreçte en düşük 100 bin TL olacaktır. Sadece ürünlerin alış fiyatı değil, dükkan dekorasyonu ve ürün çeşitliliğini bu sermaye ile kolayca sağlayabilirsiniz. Bu rakam bulunduğunuz lokasyona göre daha düşük veya fazla olabilir. Tercih tamamen size ait olacağı için doğru adımlar atarak bir süre sonra işletmenizi büyütebileceğinizi de unutmayın.

Bijuteri dükkanının konsepti ya da dekorasyonunda alt ve üst limit bulunmamaktadır. Yani tamamen kişisel tercihinize ve bütçenize göre maliyeti belirleyebilirsiniz. Lüks, dikkat çeken ve her ürünün yer aldığı bir bijuteri dükkanı için en az 150 bin TL sermayeye ihtiyacınız olacaktır.

ADVERTISEMENT