Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Veriyor?

Bazı bankaların uygulamaları üzerinden kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak ilgili bankalardan daha önce hizmet almış ve hatta bankanın müşterisi olmanız gerekiyor. Bu süreçte kefilsiz kredi veren bankalar kredi skoruna göre hareket etmektedir. Eğer kredi puanınız yüksek ise anında kredi alabilirsiniz. Kredi puanı düşük olanlardan ise kefil veya ipotek talep edilmektedir.

ADVERTISEMENT

Kefilsiz Kredi Alabilmek için Kredi Puanı Kaç Olmalı?

Kefilsiz kredi veren bankalar üzerinden hizmet almak için kredi skorunun en düşük 1.500 olması gerekir. Aşağıdaki tabloda bu durum detaylı bir şekilde paylaşılmıştır.

Kredi PuanıRisk DurumuKredi DurumuKefil ya da İpotekli Kredi
0 (Sıfır)RiskliDüşükKredi Kullanma İhtimali Var
1-699Çok DüşükÇok DüşükKredi Kullanım Çok Düşük
700-1099Orta RiskliDüşükKredi Kullanma İhtimali Var
1100-1499Az RiskliGelire BağlıKredi Kullanma İhtimali Var
1500-1699İyiYüksekGenelde Talep Edilmez
1700-1900Çok İyiÇok YüksekGenelde Talep Edilmez

Kefilsiz Kredi Alabilmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Kefilsiz kredi almak için öncelikle kredi skorunuz yüksek olmalıdır. Ayrıca 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Bankalar kefilsiz kredi verirken yüksek vade gün sayılarına göre değil, belirlenen vade gün sayılarına göre hizmet sunar. Bu nedenle ihtiyaç kredisinde vade gün sayısı 36 ayı geçemez. Son olarak bankanın kefilsiz kredi için istediği evrakların eksiksiz olarak hazırlanması da gerekir.

ADVERTISEMENT

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Kefilsiz kredi veren bankalar TEB, Aktifbank ve QNB Finansbank’tan oluşuyor. Elbette diğer bankalar da kredi puanına göre kefilsiz anında kredi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu 3 bankanın özel bankacılık uygulamaları üzerinden hızlı kredi alabilirsiniz. Finansbank’ın Enpara uygulaması, TEB’in CEPTETEB uygulaması ve Aktifbank’ın N Kolay Kredi uygulaması, bu alanda hizmet sunan özel uygulamalardandır.