En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri?

En kolay kredi kartı veren bankalar hangileri; Kredi kartı kullanımı her geçen gün yaygınlaşırken tüketiciler kolay kredi kartı veren bankalara yoğunlaşmıştır. Sadece bireysel tüketiciler değil öğrenciler, emekliler, ev hanımları, esnaflar ve sigortasız çalışanlar da bu bankaları merak etmektedir. Son verilere göre ülkemizde kredi kartı kullanan kişi sayısı 10 milyonu geçmiştir. Bu nedenle bankalar da belirli dönemlerde çeşitli kampanyalar sunarak yeni kredi kartlarını devreye almaktadır. Çoğu zaman acil kredi kartı çıkarmak isteyenler de aşağıda sıralayacağımız bankalara başvuru yaparak bu konuda hizmet talep etmektedir.

ADVERTISEMENT

Kolay Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

Kredi kartı alabilmek için bazı şartların sağlanması gerekir. Öncelikle en kolay kredi kartı veren bankalar hangileri sorusunun yanıtlarından önce kredi kartı alma şartlarının bilinmesinde fayda var. Bilindiği üzere kredi skoru, kredi kartı ve diğer bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için yüksek olması gereken bir kriterdir. Normal şartlarda en düşük 1.500 olması gereken kredi puanı bazı durumlarda esnetilebilir. Yani 1.100 ile 1.499 kredi skoruna sahip olan tüketiciler düşük limitli kredi kartı çıkarabilir. Fakat bu işlem için gelir belgesinin bankaya sunulması gerekir.

Kredi kartı için yüksek limitli başvuru yapmak isteyen tüketicilerin maaş bilgilerine bakılarak hizmet aktarılır. Bu aşamada varsa ek gelir belgesi gösterilerek kart limiti artırılabilir. Eğer düşük kredi skoruna sahipseniz 1.000 TL – 1.500 TL arasında bir kredi kartı çıkarabilirsiniz. Ancak kredi puanı 1.500 ve üzerinde olanlar çok daha yüksek limitlerde kredi kartı alabilir.

ADVERTISEMENT

Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi

En kolay kredi kartı veren bankalar hangileri sorusuna verilecek yanıt sırasıyla şu şekildedir;

  • Garanti BBVA – Bonus kart
  • ICBC Turkey – Bonus kart
  • Yapı Kredi – Word kart
  • Vakıfbank – Word kart
  • TEB – Bonus kart
  • Denizbank – Bonus kart
  • Halkbank – Paraf kredi kartı
  • Akbank – Axess kredi kartı

Bu bankalarda en düşük limit 1000 – 1.500 TL arasında değişmektedir. Gelir belgesi olanlar veya ek gelir gösterebilecek olanlar daha yüksek limitlerde kart alabilmektedir. Maaşı 7.000 TL ve üzerinde olanların ise 50.000 TL’ye kadar kredi kartı çıkarabileceğini unutmayın.

ADVERTISEMENT