Hangi Bankalar Kefille Kredi Veriyor? 2021 Kefil Kredisi Veren Bankalar Listesi

Hangi bankalar kefille kredi veriyor; Günümüzdeki pek çok banka, kredi skoru düşük olan tüketicilere yönelik kefille kredi vermeye devam ediyor. Bu yazımızda sizlere 2021 kefil kredisi veren bankalar listesini paylaşırken en yüksek limitli bankaları da sıralıyor olacağız. Kredi talebinde bulunan tüketicilerin öncelikle kredi puanı incelenmektedir. 0-1900 arasında listelenen kredi puanı için bankalar 800 puana kadar kredi vermemektedir. Ancak bazı şartları yerine getiren tüketiciler aşağıda sıralayacağımız bankalarda kredi alma şansına sahiptir. Sadece kefil ile değil, ipotek göstererek de ipotek değeri kadar kredi alınabilir.

ADVERTISEMENT

Kefil Kredisi Nasıl Alınır?

Kefil kredisi alabilmek için bankaya gösterilecek kefilin kredi skoru yüksek olmalıdır. Ayrıca çalışma belgesini bankaya sunması gereken kefilin farklı bir bankada devam eden taksit ödemesinin olmaması şarttır. Bu durumda kredi puanı düşük olan tüketiciler, yüksek kredi skoruna sahip olan kefil sayesinde belirli tutarda kredi alabilmektedir. Kefil gösteremeyen tüketicilerin ipotek ile kredi alması mümkündür. Ancak bu süreç her banka için geçerli değildir.

2021 Kefil Kredisi Veren Bankalar Listesi

2021 yılında kefil kredisi veren bankalar Fibabanka başta olmak üzere Yapı Kredi, İş Bankası, Denizbank, Akbank, Garanti BBVA, Halkbank ve QNB Finansbank olarak sıralanmaktadır. Bu bankalar sicili bozuk olanlara kefille kredi sunarken kefile ek olarak ipotek de talep edebilir.

ADVERTISEMENT

Kredi Puanında Risk Grupları

Hangi bankalar kefille kredi veriyor sorusunun yanıtları bu şekile paylaşılırken kredi skoru risk gruplarının da bilinmesi gerekir. Öncelikle 0’dan başlayan ve 1900’a kadar devam eden puanlama sisteminde 0-699 arasında olan tüketicilerin kredi alma ihtimali yok denecek kadar azdır.

700-1099 arasında olan tüketiciler orta riskli grupta yer alır. Bu tüketicilerin kredi alabilmesi için kefil ya da ipotek göstermesi zorunludur. 1100-1499 arasında olan tüketiciler az riskli gruptadır ve yine kefil göstererek kredi alabilir. 1500-1699 arasındaki tüketicilerde risk çok az olduğu için bankalar kolaylıkla kredi vermektedir. Son olarak 1700 ile 1900 arasında olan vatandaşlar için risk yoktur ve yüksek tutarlı kredi başvuruları anında karşılanmaktadır. Diğer bankalarla da görüşerek kefil kredisi şartlarını öğrenebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

ADVERTISEMENT