Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? (2021 Güncel Liste)

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar listesi bazı dönemlerde güncellenmektedir. Öncelikle bazı bankalar kredi skoru düşük olan tüketicilere ipotek ve kefil karşılığında kredi imkanı sunmaktadır. Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen tüketiciler genelde 0-900 arasındaki kredi puanına sahip olduklarında bankalardan hizmet alamaz. Yine de kredi notuna bakmayan bankalar sayesinde hızlıca kredi alınabilse de bu rakamların düşük seviyede olduğu unutulmamalıdır.

ADVERTISEMENT

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Var mı?

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar aynı zamanda kredi notu düşüklere kredi veren bankalar olarak bilinmektedir. Kredi başvurusu yapmadan önce bu bankalarla görüşebilir ve talep edilebilecek kredi miktarı hakkında bilgi alınabilir. Faiz oranları yüksek olsa da rahatlıkla kredi alabileceğiniz bu bankaların birçok şehirde şubesi bulunmayabilir. Ancak mobil ya da internet bankacılığı üzerinden rahatlıkla kredi alma şansına sahip olabilirsiniz. Üstelik bu bankalar kredi skoruna bakmadan başvuruları onaylayabilmektedir. O halde sicili bozuk olan tüketiciler de günümüzde kredi çekme imkanına sahiptir.

Kredi Notu Düşük Olanlara Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Günümüzde kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar;

ADVERTISEMENT
  • Citibank
  • Burganbank
  • Alternatif Bank
  • Arap Türk Bankası
  • Turkland Bank
  • Odeabank
  • ICBC olarak sıralanmaktadır.

Bu bankaların faiz oranları çoğu zaman değişkendir. Haliyle bankalar arasında karşılaştırma yapabilir ve en uygun faiz oranına ulaşarak anında kredi başvurusunu yapabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere faiz oranları diğer bankalara göre çok daha yüksek olsa da 10 – 20 bin TL’lik acil nakit ihtiyaçlarınızı bu bankalardan karşılayabilirsiniz.

Kredi Alabilmek için Kredi Notu En Az Kaç Olmalı?

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar aslında Findeks kredi notu aralıklarına bakmadan hizmet verebiliyor. Yine de yüksek tutarlı kredi ihtiyaçlarınız için kredi notu sorgulama işlemlerine başvurmanız gerekir. 0 ile 699 aralığındaki kredi skoru en riskli grup olmakla beraber bu grupta yer alan tüketiciler yüksek tutarlı kredi hizmeti alamamaktadır. Ancak kefil ya da ipotek göstererek bu süreçte bankalardan destek talep edilebilir. Öte yandan az riskli grup olan 1100 ile 1499 puan aralığında diğer bankalardan kredi talebinde bulunulabildiği unutulmamalıdır.

ADVERTISEMENT