Şubeye Gitmeden Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Bankalardan ihtiyaç kredisi almadan önce pek çok kritere uyum sağlanmalıdır. Bunlar arasında en önemlisi kredi puanıdır. Kredi skoru yüksek olan tüketiciler şubeye gitmeden kredi veren bankalar üzerinden anında hizmet alabilir. Fakat bu hizmetten faydalanmak için daha önce aynı bankadan hizmet alınmış olması gerekir. Yazımızın devamında şubesiz kredi veren bankalar ve bu krediden yararlanma şartlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

ADVERTISEMENT

Şubeye Gitmeden Evraksız Kredi Veren Bankalar

Anında kredi almak isteyen tüketiciler şubeye gitmeden kredi veren bankalar sayesinde acil nakit ihtiyacını karşılayabilir. Bu süreçte belirleyici faktör, kredi puanıdır. Kredi puanı yüksek olan tüketiciler bankalardan şubesiz kredi alabilirken, düşük kredi skoruna sahip olan tüketiciler kredi risk raporuna göre hareket etmelidir. Bankalardan yapabileceğiniz kredi risk sorgulama işlemlerinde gerekli detaylar tüketicilerle paylaşılır. Örneğin tüm kredi ya da kredi kartı borçlarının tek kalemde ödenmesi, kredi puanını yükselten önemli bir durumdur.

Şubeye gitmeden evraksız kredi veren bankalar daha önce müşterisi olan tüketicilerin SMS ile kredi almasına imkan verir. Sadece SMS değil, mobil bankacılık üzerinden belirli bir bakiyeye kadar anında kredi alınabilmektedir. Şubesiz kredi hizmetleri aslında dijital bankacılık hizmetlerinden faydalanmak isteyen her tüketici için de önemlidir. O halde şubesiz kredi veren bankalar;

ADVERTISEMENT
  • Fibabanka
  • Odeabank
  • Türkiye Ekonomi Bankası
  • Vakıfbank
  • Aktifbank
  • Ziraat Bankası
  • ING Bank
  • İş Bankası
  • Yapı Kredi olarak sıralanabilir.

Şubeye Gitmeden Kredi Alabilme Şartları

Şubeye gitmeden kredi veren bankalar aracılığıyla tüketiciler aynı gün içinde kredi kullanma şansına sahiptir. Ayrıca 7/24 başvuru yapılabilirken, başvuru sırasında tüketicilerden herhangi bir belge talep edilmez. Çünkü daha önce aynı bankadan sorunsuz hizmet almış, borçlarını ödemiş ve ödemeye devam eden tüketicilere belirli ayrıcalıklar sunulmaktadır. Sizler de şubesiz kredi almak ve acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için vakit kaybetmeden yukarıdaki bankalara başvurabilirsiniz. İlk başvuru işlemlerinde bazı belgeler talep edilecektir. Bu belgeler nüfus cüzdanı, ikametgah ve gelir belgesidir. Bankalar kredi risk durumuna göre ek gelir belgesi, ipotek ya da kefil de talep edebilir.